DZ-260D Oil-Free Pump Vacuum Machine
1. más de 20 años de fabricación de máquinas de embalaje
2. 100% inspección de control de calidad antes del envío
3. Garantía de 3,12 meses
4. los productos pasan la certificación CE
Features:
Efficient Vacuum System: Equipped with 3 oil-free pumps for fast, powerful suction and easy maintenance.
Durable Vacuum Chamber: One-piece, oil/wear-resistant design (320*280*90mm) for easy cleaning.
Quick Pulse Sealing: Rapid heat-sealing technology for strong, airtight seals.
Wide Material Compatibility: Seals aluminum foil, kraft paper, and various plastic bags.
Multi-Purpose Use: Ideal for preserving solids, powders, and liquids to extend freshness.
User-Friendly Design: Transparent, reinforced lid and simple control panel with timer settings.
A versatile kitchen tool for reducing waste and organizing storage.
| Tensión | AC 220V |
| Vacuum pump motor power | 180W |
| Vacuum level is adjustable | with a maximum value of -0.1MPa |
| Longitud de sellado | ≤260mm |
| Sealing line width | 5mm |
| productr size | 410*320*260mm |
| Peso neto | 8.9kg |
| Tamaño de la cámara de vacío | 320*280*90mm |



